Časté dotazy

Chcete si založit webové stránky, ale nevyznáte se v základních termínech? Stánky máte již založené, ale nevíte proč se stránky nezobrazují na  první stránce ve vyhledávači? Nebo nevíte proč se mluví o návštěvnosti stránek?  Měl byste zájem o Vlastní aplikaci, ale nevyznáte se v základních termínech?

Dotazů které nám chodí, je nespočet a tak jsme nejčastější a nejdůležitější shromáždili do několika kategorií. Pokud nenajdete odpověď na Váš dotaz neváhejte nás kontaktovat na: info@e-invent.eu

Správa sítě

Co je správa sítě a co všechno správa sítě obnáší?

Správa sítě pro nás znamená, že přebíráme odpovědnost za bezproblémový chod Vašich serverů, počítačů, wifi, IP telefonů a dalších komponent v rozsahu, jaký si domluvíme. Na začátku každé spolupráce provedeme analýzu vaší sítě a navrhneme konkrétní řešení. Součástí správy sítě je u nás i včasný monitoring problémů, návrhy na rozvoj sítě, samozřejmostí je i dodávka náhradních dílů, nového vybavení nebo licencí, které nainstalujeme, nastavíme i zaškolíme Vaše pracovníky. Zajistíme, aby váš business nic neomezilo.

Musí být technik na místě každý den?

Jsme schopni nastavit systémy tak, že mnoho úkolů zvládneme vzdáleně, šetříme tak zákazníkům náklady za dopravu a zkracujeme reakční dobu. Někdy se ale řešení problému neobejde bez fyzické přítomnosti technika. Podle vstupní analýzy s ohledem velikost sítě, počty uživatelů i individuální potřeby zákazníka domlouváme konkrétní režim spolupráce. Je možné domluvit podmínky plně optimalizované pro potřeby zákazníka, od trvalé přítomnosti jednoho nebo i více techniků u velkých zákazníků přes domluvené návštěvní dny a reakční časy výjezdů v případě problému a po variantu servisní smlouvy, kdy bez paušálu garantujeme výjezd k problému jen v případě požadavku.

Mám více kanceláří ve více městech, mám oslovit firmy v každém městě?

Naše spol. e-invent dokáže zajistit servis v rámci celé České republiky, máme zákazníky v nejrůznější lokalitách, technici dojíždí a také mám několik servisních partnerů, takže se bez problému postaráme o Vaši síť kdekoli.

Jak poznám, že mám již zastaralou technologií, kterou je potřeba vyměnit?

Provoz IT je často pro firmu velmi důležitý. Položte si otázku, co by to pro Vás znamenalo a kolik by to stálo, kdyby technika najednou přestala fungovat nebo jste dokonce přišli o všechna data uložená v počítačích a serverech? V IT tak úplně neplatí, že dokud to funguje, není třeba nic dělat.   Pro běžného uživatele je obtížné poznat, zda jeho vybavení je aktuální, zda má instalovány všechny bezpečnostní update atd. I když vše funguje, technika může používat starší šifrovací postupy či zabezpečení a může se tak stát snadno cílem útoku. Zvláště v dnešní době, kdy se hodně hovoří o tom, že probíhá válka v kybernetickém prostoru, je třeba dbát na to, aby všechna zařízení splňovala současné standardy jinak riskujete velké problémy, které mohou přijít do slova z minuty na minutu. Nejlepší cestou je provést komplexní audit celé počítačové sítě a technologií, kteří odhalí rizika dají doporučení. Současně také doporučujme, aby parametry Vašeho vybavení byly průběžně sledovány a o zařízení bylo pečováno. Novinky i útoky přicházejí každý den a ani periodický roční audit nemusí být zárukou.

Jaký hardware jste schopni zajistit?

Nepreferujeme žádného výrobce, zákazníkům transparentně nabídneme alternativy, dáme i naše doporučení, vysvětlíme výhody a nevýhody. Náš zákazník se vždy svobodně rozhoduje, co a kde si pořídí. Jsme schopni sehnat a dodat cokoli je legální z celého světa.

Webové stránky

Potřebuji nové webové stránky, ale vůbec nevím, kde mám začít. Co všechno potřebuji na zařízení nového webu?

První krokem k novému webu je rozmyslet si k čemu web bude sloužit. V dnešní době je web vizitkou, dokáže plnit marketingové kampaně, sloužit jako sociální síť nebo e-shop.  Možností, jak si web zařídit a jak ho vést je mnoho, a proto, aby web byl co nejvíc užitečný pro Vaše potřeby, je dobré si předem určit jaký je hlavní účel webu a jak velkou roli ve Vašem podnikání bude mít. Bude se jednat jen o čistou vizitku, podle které Vás zákazníci budou kontaktovat? Nebo ho budete využívat v rámci marketingových kampaní? Či si přejte, aby to byl Vaš hlavní zprostředkovatel služeb a měl by sloužit například jako e-shop?

Od těchto dotazů se totiž dál odvíjí nejen to jak je web náročný na vytvoření, ale i jakými dalšími funkcemi má disponovat. S dalšími kroky jako je zřízení domény, umístění webu na hostingový server, nebo zařízení zasílání emailů z dané domény, Vám už rádi v e-invent poradíme a pomůžeme dle Vašich specifických potřeb.

Kolik takový web stojí? Co vlastně určuje cenu tvorby webu?

Cena tvorby webu se většinou odvíjí od toho, jak časově náročné je web vytvořit. Některé  velmi jednoduché weby mohou být hotové v rámci několika pracovních hodin. Realizace složitějšího zadání ale může trvat i několik týdnů. Velmi jednoduché pravidlo pro určení náročnosti tvorby webu je, že čím složitější je web a čím více funkcí má, tím delší bude jeho tvorba.

Cena se také odvíjí od míry participace zákazníka na tvorbě. Do toho spadá i jestli si obsah, texty, a grafiku bude zákazník do webu vkládat po vytvoření sám, nebo si přeje, aby tvůrce webu za něj spravoval vše. Přesnější odhad Vám velmi rádi v e-invent vytvoříme na základě Vašich potřeb.

Co všechno může nový web umět?

Co dokáže web je již zcela na zadavateli webu. Web může jen pouze sledovat návštěvnost, nebo může sloužit jako informační a marketingový nástroj. Moderní nástroje na tvorby webů, jako je například WordPress, umožňují nejrůznější rozšíření a funkce tvořeného webu.  Web také může být v průběhu používání přizpůsobován potřebám a účelům které jsou v dané chvíli nutné. Stačí se jen rozhodnout jaký výsledek má web Vašemu podnikání přinést.

Co je to doména, jak si ji zařídím a jak je spojená s webhostingem?

Doména je jedinečná virtuální adresa, pod kterou bude Vaš web registrován, a podle které Vaš uživatelé internetu mohou dohledat. Doména může být jednoduchá adresa jako je například www.e-invent.eu, ale může být také rozvětvená na více adres, které vedou k stejné stránce, nebo naopak na více souvisejících webových aplikací. Protože doména musí být jedinečná, je nutné takovou doménu registrovat a pravidelně pak platit registrační poplatek. To zajišťuje, že adresa zůstane ve Vašem “vlastnictví” a nikdo jiný nebude moci použít stejnou adresu pro své stránky.  Webhosting si můžete registrovat sami, a nebo tím pověřit správce Vašich webových stránek, který to Vaším jménem vytvoří.

Webhosting je, jednoduše řečeno, pronájem fyzického umístění webových stránek na konkrétním serveru, kde jsou uložena všechna data daného webu. Poskytovatel webhostingu může a nemusí být i správcem hostovaného webu. Majitel serverů který poskytuje webhosting většinou zajišťuje čistě jen to, že jsou stránky dostupné na prohlížení a v případě že je i spravuje může poskytovat další služby.

Shrnutím se dá říci, že doména a webhosting jsou dva nejdůležitější prvky provozu webu. Bez hostingu stránek na serveru nemůžou být stránky dostupné veřejnosti, a bez domény nemohou být stránky na internetu nalezeny.

A jak je to s grafickým designem webu? Musím mít již nějakou představu nebo vzor?

Je vždy lepší pokud má zákazník nějakou představu o tom jak by web měl vypadat. Ať už je to inspirace jiným webem, nebo přímo design od grafika, tak představa dokáže pomoci nejen s odhadem pracnosti požadovaného webu, ale i s vývojem.

Samozřejmě pokud představu nemáte, tak v e-invent Vám rádi poskytneme i grafické služby od profesionálních designerů.

Je možné nějak ovlivnit viditelnost stránek ve vyhledávačích, a pokud ano, jak?

Ano, je možné ovlivnit jak viditelnost, tak i pozici Vašeho webu ve vyhledávačích. Existují různé způsoby jak toho dosáhnout, ať už se jedná o placenou propagaci vyhledávačem, nebo optimalizaci obsahu tak, aby pokryl co nejvíce klíčových slov v dané oblasti.

Je nějaký způsob, jak sledovat návštěvnost webových stránek? K čemu je to užitečné?

Návštěvnost je většinou sledována pomocí analytických cookies. Tato informace vám poslouží k tomu abyste zjistili, nakolik Váš web plní cíle, které jste si stanovili.

Jiné časté dotazy

Moc se v ICT technologiích nevyznám, můžete mne v tom zaškolit?

V společnosti e-invent se zabýváme hlavně poskytováním ITC služeb, ať už se jedná o vývoj softwaru či správu sítě. Naši zaměstnanci ve společnosti Digi akademie, se ale školením veřejnosti zabývají profesionálně již od roku 2010 a poskytují nejen výběr nejžádanějších kurzů, ale také školení na míru.

Díval/a jsem se na Vaše stránky Kariéra, ale nenašel/a jsem tam inzerát na pro konkrétní pozici v IT kterou sháním. Můžu Vám i tak poslat životopis?

Pokud byste měli zájem s námi spolupracovat, velice rádi si přečteme Váš životopis který můžete zaslat na adresu: prace@e-invent.eu

Jsem student a hledám práci na částečný úvazek. Nabíráte také méně zkušené programátory?

Stážistům a brigádníkům hledající zkušenosti jsme zcela otevření, a vše závisí na domluvě. Někteří z našich kolegů u nás začínali právě jako student hledající práci při studiu a zůstali u nás i po dokončení studií. Pokud máte zájem o částečný úvazek, stačí nám poslat e-mail s přiloženým životopisem, kde specifikujete o jaký typ úvazku máte zájem. Kontaktovat nás můžete na e-mailové adrese prace@e-invent.eu.

Prohledal/a jsem váš web, ale stále si nejsem jistý/á zda nabízíte službu o kterou mám zájem. Jak to můžu zjistit?

Stačí nám zavolat na telefon nebo napsat na email který naleznete v kontaktech. My s Vámi pak projednáme vaše potřeby a případně domluvíme schůzku kde se domluvíme na další spolupráci.

Návody

Jak si nastavím emailový účet do počítače s Windows?

Pokud si chcete do Outlooku přidat emailový účet e-invent, budete potřebovat údaje nastavení serveru příchozí pošty (POP3/IMAP) a nastavení serveru odchozí pošty (SMTP), které najdete níže. Otevřete si aplikaci Outlook, a v záložce Soubor klikněte na Přidat účet.

 

 

 

 

V nově otevřeném okně zadejte do pole Emailová adresa celou svoji emailovou adresu, klikněte na Upřesnit možnosti, zaškrtněte políčko Umožnit mi ručně si nastavit účet, a klikněte na tlačítko Připojit.

 

 

 

 

 

Zadejte své heslo a klikněte na připojit. V nově otevřeném okně Zvolte typ účtu vyberte IMAP.

 

 

 

 

 

 

Na obrazovce Nastavení účtu IMAP použijte následující nastavení serverůpro příchozí a odchozí poštu:

 

 

Nastavení pro příchozí poštu (POP3/IMAP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port: 995/993.

Nastavení pro odchozí poštu (SMTP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port 465, ověření stejné jako pro POP3/IMAP. Klikněte na Další.

Tím je nastavení účtu dokončeno, potvrďte tlačítkem OK. Poté se vám nasynchronizují a zobrazí zprávy, které na účtu máte.

 

 

 

 

Pro aplikaci Thunderbird je postup následující. Spusťte Mozilla Thunderbird a v pravém horním rohu klikněte na ikonku nabídky aplikace. Klikněte na Nastavení účtu, na tlačítko Akce účtu a zvolte Přidat poštovní účet.

 

 

 

 

Zadejte své jméno, emailovou adresu a heslo a klikněte na tlačítko Nastavit ručně.

V manuálním nastavení nastavte potřebné údaje pro IMAP a SMTP:

Nastavení pro příchozí poštu (POP3/IMAP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port: 995/993.

Nastavení pro odchozí poštu (SMTP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port 465, ověření stejné jako pro POP3/IMAP.

 

 

 

 

 

Po zadání údajů klikněte na tlačítko Znovu otestovat. Po dokončené kontrole nastavení klikněte na tlačítko Hotovo, nastavení účtu je tímto dokončeno.

Ke svému emailu se dostanete i přes web https://posta.e-invent.eu/, kde pro přihlášení jen zadáte svou emailovou adresu a heslo.

Jak si nastavím emailový účet do počítače Mac?

Otevřete si aplikaci Apple Mail, a v nabídce klikněte na Přidat účet. V nově otevřeném okně Vyberte účet pro poštu zvolte Přidat jiný emailový účet a klikněte na Pokračovat.

 

 

 

Otevře se nové okno, ve kterém vyplníte pole Jméno – jméno, které vyplníte, uvidí příjemci zpráv. Do pole Emailová adresa vepište celou emailovou adresu a do pole Heslo zadejte své heslo. Poté klikněte na tlačítko Přihlásit se.

 

Po přihlášení se zobrazí upozornění Název účtu nebo heslo nelze ověřit. Je třeba vyplnit nastavení serveru ručně, a vyplnit následující pole. Do pole Uživatel vepište celou svou emailovou adresu. Typ účtu vyberte IMAP a do pole Server příchozí pošty a Server odchozí pošty zadejte server: postak.e-invent.eu. Po zadání klikněte na Přihlásit.

 

 

 

 

Zobrazí se dotaz, jaké aplikace chcete s účtem synchronizovat, zatrhnete Pošta a kliknete na Hotovo.

 

 

Tím je nastavení účtu dokončeno, a zprávy se synchronizují.

Jak si nastavím emailový účet do mobilu Android?

Pro propojení účtu budete potřebovat následující údaje nastavení serverů:

Nastavení pro příchozí poštu (POP3/IMAP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port: 995/993.

Nastavení pro odchozí poštu (SMTP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port 465, ověření stejné jako pro POP3/IMAP.

V případě, že používáte vestavěnou aplikaci Gmail, je postup následující. Otevřete aplikaci Gmail a přejděte do Nastavení. Zvolte Přidat účet a vyberte Jiný. Zadejte svoji celou e-mailovou adresu a klikněte na Ruční nastavení. Zadejte své heslo a klikněte na Další. Zadejte údaje pro nastavení serveru příchozí pošty a nastavení proveďte i pro server odchozí pošty. Toto nastavení naleznete níže. Postupujte podle pokynů, které se zobrazí, včetně oprávnění zabezpečení. Může se také zobrazit žádost o nastavení synchronizace a zobrazovaného jména. V případě, že používáte Microsoft 365 pro firmy, můžete být také požádáni o další kontrolu zabezpečení. V tom případě vyberte Aktivovat, otevřete složku s doručenou poštou. Pokud se zobrazí zpráva s předmětem „Nutná akce“, otevřete e-mailovou zprávu a kliknutím na odkaz Používat místo toho jinou e-mailovou aplikaci povolíte synchronizaci s aplikací Gmail.

Pokud používáte aplikaci Samsung Email, přejděte v aplikaci do Nastavení a zvolte Přidat účet. Zadejte svoji úplnou e-mailovou adresu a heslo a klikněte na Ruční nastavení. Zvolte typ účtu IMAP. Vyplňte údaje pro nastavení serveru příchozí a serveru odchozí pošty. Po klinknutí na Přihlásit dokončíte nastavení emailu. Může se také zobrazit žádost o nastavení synchronizace a zobrazovaného jména. Pokud používáte Microsoft 365 pro firmy, můžete být také požádáni o další kontrolu zabezpečení. V tom případě vyberte Aktivovat.

Jak si nastavím emailový účet do mobilu iOS?

Pro propojení účtu budete potřebovat následující údaje nastavení serverů:

Nastavení pro příchozí poštu (POP3/IMAP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port: 995/993.

Nastavení pro odchozí poštu (SMTP): server: postak.e-invent.eu, SSL: ANO, port 465, ověření stejné jako pro POP3/IMAP.

V případě, že používáte aplikaci Mail, přejděte do Nastavení svého zařízení vyhledejte možnost Pošta – Účty, a zvolte Přidat účet. V nově otevřeném okně s typy účtů vyberte možnost Jiný a následně Přidat poštovní účet. Vyplňte Jméno, do kolonky Email napište celou svou emailovou adresu, vepiště Heslo a Popis, a potvrďte stisknutím tlačítka Dále v pravém horním rohu. Vyplňte do patřičných kolonek údaje pro server příchozí pošty a server odchozí pošty, a pokračujte stisknutím tlačítka Dále. Nyní si otevřete v seznamu účtů nově přidaný účet a vstupte do editace  SMTP serveru pro odchozí poštu. Aktivujte Použít SSL s Ověřením totožnosti Heslem a Portem serveru 465. Nastavení potvrďte stiskem Hotovo. V editaci účtu nakonec klikněte ještě na Ostatní, kde aktivujte možnost Použít SSL v Nastavení příchozí pošty. Ověření totožnosti bude opět Heslo a Port serveru 995/993. Nastavení je tímto dokončeno.

Jak si vzdáleně připojím technika z e-invent?

Pro vzdálené připojení technika k Vašemu počítači je zapotřebí stáhnout program pro vzdálenou správu sítě – TeamViewer. Program si můžete stáhnout na následujícím odkazu pro platformu Windows zde a pro platformu Mac OS zde. Program se nemusí instalovat, funguje i bez pevné veřejné IP adresy. Po spuštění programu se otevře okno s Vaším ID a heslem. Tyto údaje následně pošlete technikovi z e-invent, který se připojí vzdáleně k Vašemu počítači.

Jak zadám požadavek do Helpdesk?

Služba Helpdesk slouží pro online komunikaci při poskytování podpory koncovým uživatelům. Je dostupná sedm dní v týdnu, a je přístupná z webového rozhraní. Svůj dotaz či požadavek můžete zadat přímo na stránce Helpdesk e-invent přes tlačítko Vytvořit nový požadavek, kde uvedete svůj email, kontakt, a popis svého problému či požadavku. Každý požadavek na Helpdesk dostane přidělené číslo, pod kterým se řeší obratem, a které můžete později použít pro sledování stavu požadavku. Požadavek můžete zadat i prostřednictvím emailu na adresu helpdesk@e-invent.eu. Podpora je poskytována i na telefonní lince +420 270 005 526.