uni_loading

Časté dotazy

Webové stránky

Kolik stojí tvorba webu?

Cenu stanovuje několik předpokladů, jde především o náročnost celého projektu. Záleží na představě a požadavcích klienta. Nejlevnější a nejjednodušší varianta bez redakčního systému se pohybuje kolem 20 tis. Kč. Složitější webové aplikace, které vyžadují náročnější řešení, se mohou pohybovat kolem dvojnásobku již zmíněné ceny.

Co obnáší tvorba webových stránek?

Na začátku tvorby webových stránek je nutné stanovit cíle, kvůli nimž chcete spustit celý projekt. Rádi vám poradíme, jak dosáhnout díky webové prezentaci největších úspěchů a jakou strategii zvolit, aby se vaše firma mohla měřit s konkurencí. Dalším důležitým krokem je analýza a návrh řešení stránek, jehož součástí je rovněž návrh grafický. Po jeho schválení přichází na řadu realizace, o kterou se postarají naši programátoři.

Když jsou webové stránky vytvořené, je potřeba je zveřejnit na internetu. Abyste tak mohli učinit, musíte mít zajištěnou doménu a zařídit webhosting. Za doménu a webhosting platíte tzv. nájem ve formě pravidelných splátek.

Jak dlouho trvá tvorba webových stránek?

Záleží jak náročný vzhled a funkce vyžadujete od svých webových stránek. Také závisí na průběhu spolupráce a včasném poskytnutí kompletních podkladů nutných pro realizaci webu (loga, texty a fotografie). Nejjednodušší webové prezentace dokážeme vytvořit do 2 týdnů. V průměru se to však pohybuje v časovém horizontu jednoho měsíce.

Pokud mám zájem o vlastní web, co vše potřebuji vědět a mít v rukou?

K tomu, aby bylo možné webové stránky vytvořit, je nutné mít po ruce předem připravené texty, fotografie a jiné materiály, které hodláte do webu umístit. K tomu také můžete využít našich doplňkových služeb, které mohou usnadnit a zefektivnit Vaši práci na webové prezentaci. Pomoci Vám můžeme například s nafocením produktů pro Váš internetový obchod apod.

Také je dobré mít rozmyšlený název internetové adresy, tj. jak se budou stránky jmenovat například: "www.nazevfirmy.cz"

Je administrace omezena na konkrétní prohlížeč?

Není, v každém případě doporučujeme pro stoprocentní funkčnost prohlížeč Mozilla Firefox, plně funkční je ovšem i v ostatních prohlížečích (Internet Explorer, Opera apod.)

Jak se určuje cena webových stránek?

Cena webových stránek je určena především časem potřebným pro výrobu. Je zde započítána hodinová práce grafika a hodinová práce kodéra. Cenu samozřejmě zvyšují i služby analytika, pokud se vychází z potřeby analytických výsledků. Podrobný rozbor postupu upřesní přesné kalkulace. Na základě Vašich představ Vám vypočítáme přesnou výslednou cenu.

Nemohu se přihlásit do editace svých schránek, jak mám pokračovat?

Napište nám, nebo zavolejte, pokud jste zapomněli heslo pro přístup, vytvoříme Vám co nejdříve nové.

Jak vytvořím novou schránku?

Pokud od nás využíváte i emailovou schránku, stačí napsat email na info@e-invent.eu, nebo zavolat. Novou schránku zvládneme zřídit na počkání. Pokud ke své schránce zapomenete heslo, na požádání Vám jej změníme na nové.

Je možné zřídit email s názvem domény webových stránek jako například neco@e-invent.eu?

Ano. Takový tvar emailu je profesionálnější a zvyšuje důvěryhodnost.

Mohu se ke svým mailům přihlásit z kteréhokoliv počítače?

Ano. Našim klientům poskytujeme přístup k e-mailové schránce přímo z webu.

Jak nastavím poštu?

Odpověď na tuto otázku najdete na: http://www.e-invent.eu/dokumenty/posta/index.html

Zabýváte se tvorbou cizojazyčných internetových stránek?

Ano, v případě dodání textů.

Umíte zajistit, aby webové stránky byly navštěvované lidmi, kteří se zajímají o naše služby, resp. produkty?

Ano. Webové stránky, které mají vysokou návštěvnost zákazníků, můžeme nazývat úspěšnými webovými stránkami. Vytváříme především úspěšné stránky, optimalizované pro vyhledávání ve vyhledávačích.

Jste schopni provést úpravy existujících webových stránek?

Ano. Uvědomujeme si, že velké procento webových stránek obsahuje chyby, postrádá smysl, nejsou úspěšné apod. Někdy lze dosáhnout úspěchu ve zvýšení návštěvnosti jen dílčí úpravou stávajících webových stránek, v majoritním počtu případů je však nutná generální změna.

Redakční systém R5

Jak pokročilý uživatel musím být k provozování a upravování svých webových stránek?

K tvorbě webových stránek v podstatě není třeba zvláštních odborných znalostí. Je v zájmu naší společnosti zpřístupnit tvorbu webových stránek každému, kdo o to má zájem, a proto se Vaší uživatelské úrovni přizpůsobíme. Pro správu webových stránek nabízíme redakční systém R5, aplikaci pro jednoduchou správu obsahu webu přes webový prohlížeč. Redakční systém Vám umožní plnohodnotnou správu obsahu či struktury celé webové prezentace bez znalosti HTML či jiných programovacích jazyků. Po přihlášení do systému můžete upravovat obsah, přidávat nové stránky, vkládat obrázky, soubory atd. a to celé v příjemném uživatelském prostředí pomocí několika kliknutí.

Jediné, co potřebujete, je počítač připojený k internetu. V případě dobře vytvořeného projektu lze poté očekávat rychlou návratnost původní investice.

Je možné redakční systém rozšířit o další moduly a komponenty, případně o různé jazykové verze?

Ano, redakční systém je možné v případě potřeby rozšířit o jakékoliv potřebné funkce, i o různé jazykové verze.

Dokáže běžný uživatel pomocí redakčního systému R5 spravovat webové stránky?

Ano, již základní zaškolení například v rámci realizace zakázky postačuje ke zvládnutí správy i většího internetového projektu.

Budu si moci web sám upravovat?

Ano. Díky redakčnímu systému R5 a dalším jsou editace textů, vytváření nových podstránek nebo fotogalerií maximálně jednoduché a můžete je provádět přímo ve vašem prohlížeči.

Jak upravit stránky?

Pro vlastní webové úpravy doporučujeme používat webový prohlížeč Mozilla Firefox. Editace je možná i ve vyšších verzích prohlížeče Internet Explorer – tedy IE7 a IE8.

Jaké stránky mám požadovat, když si chci text upravovat sám?

K samostatné úpravě webových stránek je vhodný redakční systém (např. R5, apod.). Tento systém umožňuje jak snadnou úpravu textů a detailní ovládání celých webových stránek, tak i editaci obrázků a textů včetně nadpisů, popisů apod.

Grafika a design

Jak probíhá tvorba designu webových stránek?

Jestli máte představu, jak by měly vypadat vaše webové stránky, prezentujete svou představu grafikovi, který poté vytvoří návrh designu. Návrh je upravován, dokud nevystihneme Vaše představy. Pokud však nevíte, co byste na Vašich webových stránkách chtěli mít a jak by měly vypadat, tak Vám s tím pomůžeme. Máme bohaté zkušenosti s tvorbou firemní identity. Navrhneme Vám logo firmy a vzhled webových stránek. Vše probíhá s Vaši účastí, grafik s Vámi bude vše konzultovat. 

Kolik grafických návrhů mi nabídnete?

Standardně zpracováváme jeden grafický návrh. Ale záleží ovšem na dohodě s klientem, kolik grafických návrhů si bude chtít nechat předložit.

Doména a hosting

Kam mám stránky umístit?

Webové stránky se umísťují na diskový prostor stroje, tzv. hosting. Hosting se vždy volí podle náročnosti a rozsahu webových stránek. Primárně volíme umístění na naše servery.

Jak zařídím doménu?

Internetová doména je internetová adresa (adresní jednotka), pod kterou se budete prezentovat na internetu. Jde o jednoznačné jméno (identifikátor) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené k internetu. Příkladem doménového jména jsou www.e-invent.eu nebo www.e-websolutions.cz.

Nemusíte nikam chodit a o nic se starat. Stačí, když nám řeknete a my pro Vás doménu zajistíme. Postaráme se taky o vyřízení všech registračních a udržovacích poplatků včetně komunikace se správou domén v ČR – sdružením NIC.CZ.

Co je to převod domény? 

Převod domény je změna určeného registrátora domény a změna DNS záznamů. Díky těmto změnám se doména přesune pod naši správu a začne fungovat z našich serverů.

Proč?: Díky převodu domény bude správa domény a webových stránek prováděna kvalitně a spolehlivě naší společností, tedy pouze jedním subjektem, díky čemuž nemusíte řešit případné problémy ještě s třetí stranou.

Co potřebuji pro převod domény? 

Pro úspěšný převod domény od jiného poskytovatele hostingu pod naši správu (pouze .cz doména) je potřeba pouze přístup na e-mail, který jste uvedli při koupi domény. Pokud jej neznáte, náš technik tento problém jednoduše vyřeší. Na e-mail Vám přijde elektronický formulář se souhlasem s převodem na naší společnost, který potvrdíte, a zbytek již zařídíme. Pokud tento e-mail už nevlastníte, nebo je zrušený, zašleme Vám formulář, který je nutné notářsky potvrdit a zaslat na adresu, uvedenou na tomto formuláři.

Co je to webhosting a doména?

Doména udává adresu vašich stránek. Tedy například www.e-invent.eu. Webhosting je pronájem www prostoru na internetu. Zákazník vystavuje své www stránky nebo provozuje www aplikace na serveru provozovatele webhostingu a platí za to nájem ve formě pravidelných splátek. Provoz webhostingových služeb je zajišťován našimi servery vybavenými diskovými poli se systémem aditivního zálohování dat, které jsou připojeny k páteřnímu uzlu internetu v České republice (NIX). Provoz našich serverů je zajištěn i při výpadku elektrického proudu (UPS, agregát). Servery jsou pod nepřetržitým dohledem operátorů.

Komunikace

Jak probíhá komunikace?

Nejvhodnějším způsobem komunikace je pro nás email. Vaše požadavky tak budou zaznamenány a my se k nim můžeme kdykoliv vracet nebo si je vzájemně předávat. Není pro nás ovšem problém jak telefonická, či osobní komunikace.

Je možné si domluvit osobní nezávaznou schůzku?

Ano. Osobní schůzka je základem pro sdělení požadovaných informací a další vzájemné domluvy v rámci úspěšné realizace Vašeho projektu. Domluvíme se na místě a termínu schůzky, který vám bude vyhovovat a individuálně prodiskutujeme vaše představy a potřeby.

Jak vám mohu poslat textový obsah webu?

Nejlépe v dokumentu: Word, WordPad nebo samostatně do emailu. Můžete také použít uschovnu.cz. Ta je vhodná i k zaslání dokumentů, které se do emailu nevejdou.

 V jakých formátech vám mohu poslat obrázky a fotografie?

Fotografie i ostatní materiály lze zaslat ve formátu JPG či PNG. Důležitá je však kvalita a rozlišení obrázků pro návrhy tištěné grafiky a tisk.

Vyhledávání

Budou moje stránky vidět ve vyhledávačích (seznam, google, atlas, centrum atd.)?

Ano, budou. Soustředíme se na správnou strukturu webu a výběr klíčových slov, která vašim stránkám přispějí k lepšímu umístění ve výsledcích hledání.

Jak zajistíte, že se mé stránky budou zobrazovat na prvních stránkách vyhledávačů?

Za registraci do vyhledávačů se neplatí. Umístění pozice udává míra a kvalita SEO optimalizace. Čím jsou stránky kvalitnější a je na ně více odkazů, zobrazují se na vyšších pozicích.

Proč naše webové stránky nejsou na prvním místě ve vyhledávačích?

Zobrazování na předních místech ve vyhledávačích je otázkou hodnocení vašich webových stránek ve srovnání s konkurencí. Hodnocení provádí roboti a závisí na celkové kvalitě Vašich webových stránek. Pokud se Vaše webové stránky neumísťují na požadované pozici, zřejmě nesplňují některý z aspektů nutných pro získání vysokého hodnocení.

Naše stránky jsou na Centrumu na 17. pozici, ale na Googlu, Seznamu ani Atlasu nikde nejsme vidět. Čím to je?

Každý vyhledávač se chová trochu jinak a má algoritmus a principy pro svá hodnocení nastaveny různě. Proto se snažíme vytvářet webové stránky tak, aby dosáhly vysokého hodnocení ve všech vyhledávačích. U každého jednotlivého vyhledávače ovšem může zaindexování stránky trvat déle.

Již webové stránky máme, žádný zájem z internetu jsme však nezaznamenali. Co děláme špatně?

Na tuto otázku umíme odpovědět velmi detailně. Můžeme zhotovit analýzu Vaší cílové skupiny, klíčových slov, pozic a konkurence. Pomůžeme Vám zjistit všechny důvody Vašeho neúspěchu a společně jej změnit na úspěch.

Včera jste spustili stránky, dnes je hledám na Googlu a nemohu je najít, kde je chyba?

Při indexaci webových stránek počítejte s určitým zpožděním. Nové projití robotem např. od Googlu nebo Seznamu může trvat několik dnů až týdnů. Zkontrolujte, zda do vyhledávače zadáváte klíčová slova, na kterých jste se domluvili při spuštění webu.

Kdy mohu očekávat první úspěchy webových stránek?

Po umístění hotových stránek na web přichází ještě celá řada operací. Je nutné vybudovat zpětné odkazy z hodnotných webů (link building). Roboti indexují nové stránky do cca čtyř týdnů, první posunutí v pozicích můžete zaznamenat přibližně do dvou měsíců. Dostat se na první pozici může trvat i několik měsíců intenzivní činnosti – s tímto spojené jsou analýzy, měření návštěvnosti, dodatečné úpravy, monitoring.

Obecné

Jak zjistím návštěvnost svých webových stránek?

Pokud chcete zjistit návštěvnost svých webových stránek, můžeme na Vaše webové stránky napojit statistiku Google Analytics pro kompletní statistiky návštěvnosti webu. Vše je zpracováno v tabulkách a grafech, on-line dostupné z internetu prostřednictvím hesla přiděleného klientovi. Pomoci tohoto nástroje můžete zjistit:

Proč je dobré vědět návštěvnost svých webových stránek?

Analýza návštěvnosti je jednou z mnoha cest komunikace se zákazníkem. Díky monitoringu webových stránek firma zjišťuje, co návštěvníky webu zajímá nejvíce, co se jim líbí, co by naopak bylo dobré změnit. Návštěvníci se tak sami zčásti podílejí na rozvoji stránek firmy.

Obecně vzato je sledování návštěvnosti a následné sestavování analýz nezanedbatelnou výhodou v konkurenčním boji firem podnikajících ve stejném či podobném oboru. Všechny statistiky vedou firmu k takovým změnám jejich webů, aby byly stránky v rámci možností ušity potencionálním zákazníkům "na míru". Toho však dosáhneme pouze pochopením chování těchto návštěvníků.

Jak můžu zvýšit návštěvnost svých webových stránek?

Návštěvnost svých webových stránek můžete zvýšit více způsoby:

Proč potřebuji vytvořit webové stránky pro svoji firmu?

Na celém světě jsou miliony lidí, kteří internet používají jak při práci, tak pro zábavu každý den. Česká republika není výjimkou. Pokud chcete, aby Vaše firma byla úspěšná, potřebujete zaujmout zákazníky a především jim nabídnout možnost se o Vás dozvědět více informací a to kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pokud má zákazník zájem o Vaše služby a produkty a nenalezne na internetu Vaší webovou stránku, obrátí se ke konkurenci. Navíc u webových stránek nezáleží na tom, jestli je zákazník Vaším sousedem, nebo jestli žije na druhém konci světa, protože se s Vámi mohou spojit kdykoliv prostřednictvím internetu zcela zdarma.

E-shop

Jak mohu prodávat své zboží přes internet?

Alternativou ke kamennému obchodu či nákupnímu centru může být i obchod internetový, neboli e-shop . Je to počítačová aplikace používaná na B2B (business-to-business) nebo B2C (business-to-consumer) komerci. Internetové nakupování je oblíbené především díky své rychlosti a pohodlnosti.

Jak vypadá e-shop?

Základem e-shopu je běžný katalog výrobků, jež jsou obvykle řazeny do několika kategorií. Součástí jsou detaily jednotlivých výrobků a jejich přehledy v daných kategoriích. Co se týče navigace e-shopu, bývají součástí různá vyhledávání, a to buď na principu fulltextu, nebo na základě třídění podle vlastností produktů. Ze zákona musí být součástí e-shopu také další informace, např. kontaktní údaje, obchodní podmínky apod. Výjimkou nejsou ani různé články, např. recenze nabízených produktů.

Pokud mám zájem o vlastní e-shop, co vše potřebuji vědět a mít v rukou?

Určitě byste měli mít popis vašich výrobků a cen. Pro prezentaci na internetu je dobré mít fotografie výrobků. S tím Vám můžeme pomoci, jestli fotografie nemáte, není pro nás problém je pro Vás udělat. Dále, jak plyne ze zákona, na stránkách internetového obchodu byste měli mít uvedené své kontaktní údaje, obchodní podmínky apod.

Co potřebuji znát a umět k provozu a správě svého internetového obchodu?

Podobně jako správa webových stránek i správa internetového obchodu je velice jednoduchá prostřednictvím nasazení administračního systému (R5). Do administračního systému pro správu e-shopu má přístup pouze provozovatel internetového obchodu, nikoliv zákazník. Do administrace se dostanete po přihlášení, zadáním uživatelského jména a hesla. Administrační část je přístupná přes webový prohlížeč, nepotřebujete tedy žádné off-line klienty.

Proč bych si měl zřídit e-shop?

V dnešní době se již používání internetu rozšířilo jak do celého světa, do všech domácností a společností, ale takřka i do všech věkových kategorií. Se správnou propagací Vašeho e-shopu na všeobecně často používaných internetových stránkách se může návštěvnost webové aplikace s Vaší nabídkou navýšit postupem času od řádů desítek k stovkám, ale i tisícům. Tím se zvýší jak popularita Vašich výrobků či služeb, ale i počet potencionálních zákazníků.

Vývoj software

Co je to software, program, webová aplikace?

Jaké jsou typy webových aplikací a jaké je jejich využití?

Například prezentační weby, kde společnost může představit svojí činnost, nabídnout své produkty či služby, poskytnout na sebe kontakt apod. Dále internetové obchody, specializující se přímo na nabídku produktů a možnosti zakoupení po internetu. Zpravodajsky zaměřené aplikace pro poskytnutí nejnovějších informací veřejnosti a spousta speciálních webových aplikací, které jsou tvořené přesně na míru klientovi, dle jeho přání a požadavků. Z obecného hlediska se mohou webové aplikace dělit na veřejné (veřejnosti odkudkoliv přístupné) a skryté (intranet), který slouží například k vnitřním potřebám společnosti.

Čím mi může vhodný software usnadnit práci, podnikání, administrativu nebo komunikaci ve firmě?

Vhodný software ušetří především drahocenný čas a usnadní některé dílčí kroky k dosažení požadovaného cíle. V podnikání se určitě hodí tvorba e-shopu, tedy internetového obchodu, který přiláká zákazníky a zjednoduší komunikaci mezi prodejcem a zákazníkem. Pro účely administrativy se hodí například programy usnadňující účetnictví a pro komunikace ve firmě může sloužit Microsoft Outlook či Manažerský informační systém MIS, kde lze jednotlivým zaměstnancům naplánovat úkoly ke zpracování (bez potřeby obcházet každého zaměstnance zvlášť), apod.

Co si počít když něčemu nerozumím, nebo software nefunguje tak jak potřebuji?

V takových situacích nás neváhejte kontaktovat, ať už telefonicky, e-mailem či dalšími způsoby komunikace a naši pracovníci Vám budou kdykoliv k dispozici.

Správa počítačové sítě

Potřebujeme zavést informační infrastrukturu, jak na to?  

Informační infrastruktura zahrnuje vše od kabeláže, přes práci se servery až ke koncovým stanicím. Především je na počátku potřeba zavést servery a počítačovou síť. Po zkontaktování naší společnosti bude našeho zaměstnance potřeba seznámit se základními technickými informacemi a o představách klienta.

Nevím jak se postarat o svou informační infrastrukturu, zajistíte to za mě?

Samozřejmě. Nabízíme instalaci a správnou konfiguraci vaší sítě a její následnou údržbu. Ta spočívá v zabezpečení dat pomocí pravidelného zálohování, pravidelné aktualizaci a zvýšení bezpečnosti díky kvalitním antivirovým programům. Výhodou je minimalizace nákladů, které byste museli investovat do vlastní správy IT sítě. Naše služby totiž můžete využívat tak často, jak bude zapotřebí, nemusíte tedy vyplácet stálý plat v případě, že byste měli vlastního pracovníka zajišťujícího správu sítě.

Co vše zahrnuje správa sítě?

Správu serveru – jedná se zejména o služby spojené s údržbou systémových prostředků serveru vedoucí k jeho správné a stabilní funkci. Dále zmíníme správu dílčích částí sítě (switche, routery, tiskárny atd.), tato sestává z údržby a opravy pasivních a aktivních síťových prvků - kabeláže, zásuvky, switche a udržování a vedení dokumentace nastavení síťových prostředků. V neposlední řadě se jedná o správu PC, ke které patří údržba operačního systému a ostatního software na pracovních stanicích uživatelů.  Nesmíme opomenout ani telefonickou podporu a podporu uživatelů.

Jak zajistím, aby moje síť byla bezpečná?

Prvním z předpokladů je základní ochranný prostředek: hardwarový firewall, který monitoruje veškeré přístupové požadavky z prostředí internetové sítě. Dalším podstatným krokem je pečlivé nadefinování všech uživatelských účtů a jejich oprávnění v rámci lokální sítě.Firewall definuje konkrétní pravidla, podle kterých musí být komunikace mezi počítačovými sítěmi vedena. Druhým předpokladem je instalace antivirového programu, který slouží k identifikaci, odstraňování a eliminaci počítačových virů a jiného škodlivého software. Úspěšnost závisí na schopnostech antivirového programu a aktuálnosti databáze počítačových virů. Aktuální virové databáze se dnes nejčastěji stahují z internetu. V neposlední řadě musíme dát pozor při zadávání bezpečných hesel a správné rozdělení práv v síti.

MIS

Co je to MIS?

MIS je informační systém, který zpracovává data z různých oblastí, jako je účetnictví, prodej, produkce nebo například plánování, dle požadavků uživatele, za účelem zkvalitnění vedení organizace. Umožňuje kvalitní využití manažerských analýz a pružně reaguje na jejich myšlenkové potřeby, a také jej může sdílet víceméně celá společnost. Některé z funkcí MIS jsou například rentabilita kontaktů a projektů, odhad DPH, efektivita pracovníka, databáze kontaktů klientů a zaměstnanců, evidence pokladny, bankovního účtu, faktur apod., zaznamenávání docházky zaměstnanců, přiřazování úkolů zaměstnancům a mnoho dalších.

Proč bych si měl pořídit MIS?

Pomocí MISu a jeho zpracování zadaných dat je možné odhalovat skryté souvislosti, sledovat trendy v dílčích oblastech z různých úhlů pohledu a formulovat analýzy dat v závislosti na nejrůznějších kritériích (čas, druh činnosti, dílčí projekty, zákazníci, zaměstnanci apod.) Předností je pak možnost přístupu k údajům z prostředí internetu, grafické zpracování výsledků, možnost adaptace systému individuálním požadavkům a díky tomu je možné zlepšení vedení společnosti a zjednodušení organizační administrativy.

SMS Rozhlas

Co je to SMS Rozhlas?

SMS Rozhlas je služba, díky které je možné informovat širokou veřejnost o společenském dění prostřednictvím SMS zpráv. Významná sdělení z Vašeho okolí se dostanou ve správnou dobu ke všem registrovaným uživatelům, a to například v krizových situacích, kdy hraje čas velmi důležitou roli. Dále tato služba nabízí možnost informovat o probíhajících či plánovaných událostech ve Vašem okolí. Občané se prostřednictvím webové stránky zaregistrují a vyberou si informace, které si chtějí nechat zasílat. Na základě jejich registrace je možné pomocí této aplikace napsat zprávu, která bude odeslána všem uživatelům z jednotlivých kategorií bez ohledu na typ mobilního operátora.